Rady lekárnika

Prvá pomoc pri opici

Celá miestnosť sa točí. V hlave vám triešti. Žalúdok máte ako na vode. Ste nesmierne smädný a máte pocit, že vás v noci niekto omylom hodil do práčky. Mrzí nás to, no zrejme ste to prehnali s alkoholom a máte opicu. 

Teraz máte ale dôležitú úlohu – len vy môžete ovplyvniť to, čo sa bude s vami diať po zvyšok dňa. Preto by ste si mali dva krát rozmyslieť, čo spravíte, vypijete a zjete. Máme pre vás pár zaručených tipov!

  1. Hneď ako vstanete, vypite pohár pomarančového alebo paradajkového džúsu. Obsahujú totižto fruktózu a vitamín C, ktoré podporujú detoxikáciu alkoholu. 
  2. Ak vám nie je úplne zle, doprajte si šálku kávy, ktorá dokáže stiahnuť cievy, a tak trochu utlmiť bolesť hlavy. Ale pozor, naozaj len jednu šálku, väčšie množstvo vás dehydratuje.
  3. Samozrejme, milovaný vývar. Pokiaľ sa vám zdá, že už dokážete do žalúdka niečo prijať bez toho, aby sa to dralo von, zeleninový alebo kurací vývar dokáže divy. V krajnom prípade stačí aj bujón.
  4. Pokiaľ vám vývar nejde na chuť, no chcete prijať živiny bez míňania drahocennej energie na žuvanie, smoothie je skvelou voľbou. Zmixujte mlieko, banán, čučoriedky pre doplnenie horčíku s fruktózou, pridať môžete aj ľanové či chia semiačka s vysokým obsahom antioxidantov. Pri mixovaní si však zakryte uši, počas tohto kroku sa vyskytuje zvýšená bolesť hlavy. 
  5. Pokiaľ už cítite veľký hlad, spravte si vajíčka na akýkoľvek spôsob. Sú plné vitamínu B12 a bielkovín, ktoré sú potrebné na spracovanie zvyškového alkoholu v tele.
  6. Možno zvláštny tip, no ak sa cítite extra pod psa, vytiahnite nakladané uhorky. Pár hltov nálevu z kyslých uhoriek vám citeľne pomôže vďaka obrovskému množstvu sodíku, čo predstavuje hodnotný elektrolyt pre vaše telo. 
  7. Každú hodinu cmúľajte pastilku Panthenol s obsahom vitamínu B5, ktorý prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Buďte zodpovední a už teraz si zadovážte jedno balenie v našom eshope, neskôr si poďakujete.

Na záver už len to, čo už asi viete – piť, piť a piť! Po ťažkej noci ste dehydrovaní a vaše telo doslova túži po tekutinách. Aj keď vieme, že z vstať z postele je to posledné, po čom túžite, naozaj odporúčame ísť sa prejsť na vzduch. Doplníte endorfíny, ktoré pomôžu prekonať tie strašné bolesti.  

Držíme vám palce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *